Mivel a hajnövesztésről szóló bejegyzésünket nagyon sokan olvastátok és reagáltatok rá, így szerettünk volna összegyűjteni pár alapvető hajápolási tippet, amivel még jobban felturbózhatod a hajad.
Valahol az arany középutat érdemes megtalálni, ugyanis a hajadnak nem tesz jót, ha pl. minden nap megmosod. Ez egész egyszerűen azért van, mert a sampon szárítja a hajad, így, ha mindennap vegyi anyagnak teszed ki, sokkal nagyobb esélyed van, hogy töredezni kezdjen. Emellett a fejbőrünk természetéből fakadóan, ahogy minden már területe a bőrünknek olajat anyagokat termel. Ha mindennap eltávolítod ezt az olaj réteget a fejbőrödről, úgy az még többet fog termelni, tehát nem elég, hogy töredezni kezd a hajad még hamarabb is fog zsírosodni.
Ezek alapján az az ideális, ha 2-3 naponta mosol hajat, illetve, ha teheted próbálj meg olyan időszakokat hagyni, amikor akár több napig nem mosol hajat. Erre kifejezetten alkalmasak a hétvégék, amikor az ember nem megy sehova. Így a hajadnak van esélye regenerálódni, és hétfőn reggel mikor megmosod gyönyörű, pihepuha, és fényes lesz.
Figyelj rá, hogy a hajvégeket ne samponozd be, hogy ne szárítsa ki. Amikor lemosod a habot az úgyis átfolyik a hajvégeiden, ami pont elég tisztítás nekik. A balzsamot pedig pont fordítva érdemes felvinni, kizárólag a hajvégekre. Ez azért fontos, mert a balzsam olyan ápoló anyagokat tartalmaz, amikre a szárazabb hajvégeknek szüksége van, viszont a fejbőrünk, mivel magától is termel olajat, csak jobban és hamarabb olajosodik tőle. Emellett sok hajbalzsamnak van olyan hatása, hogy lelapítja a hajadat, így mindenképp csak a hajvégekre vidd fel. Ha van időd hagyd hatni 1-3 percig, hogy beszívódjanak az ápoló anyagok.
Ehhez úgy tudsz segíteni a hajadnak, ha egy picit melegebb vízben fürdesz, így hajszálaid külső hámrétege jobban meg tud nyílni, ezáltal jobban be is tudja szívni a tápanyagokat. Csakúgy, mint az arcbőrödnél a gőzölés, ami kitágítja a pórusokat, melyeket aztán hideg vízzel tudsz lezárni. Ez nincs másképp a hajadnál sem, tehát a hajmosás végeztével pár másodpercig folyass a hajvégeidre hűvösebb vizet, hogy lezárd a hámréteget, ezzel bezárva a tápanyagokat is.
Végül pedig ne törölközőbe csavard a hajad, mert a durvább anyagú törölköző is megtörheti a sérülékeny vizes hajat. Fogj egy nagyobb pólót, amit már nem használsz, és nevezd ki hajszárítós pólónak. Mivel ennek sokkal puhább és vékonyabb anyaga van, nem fogja törni a hajadat.
Ha minden ápoló megvan, akkor a legjobb, ha hagyod magától megszáradni a hajad, így nincs plusz hőhatásnak kitéve. Ha hullámosodik, időnként fésüld át egy sűrű fogú hajkefével. Ha pedig nincs nyár és nem tudod a szabad levegőn szárítani, akkor jöhet a hajszárító. Ha egyenes hajat szeretnél hajvasaló nélkül, szárítsd meg a hajad annyira, hogy épphogy csak nedves legyen, majd kezd el folyamatosan fésülni egy sűrű kefével, közben pedig fújd rá a meleg levegőt! Ha Neked is vékonyszálú a hajad, és könnyen lelapul, akkor ajánlom, hogy fejjel lefelé szárítsd, így tudsz egy kis extra dús érzést adni neki.
Ahhoz, hogy megőrizd hajad természetes szépségét, és fényét időnkét tegyél rá különböző pakolásokat. Ehhez a kókuszolajos, és aloe verás bejegyzésünkben is találsz tippeket, illetve ha nem szeretnél otthon készítendő pakolásokkal bajlódni menj be a legközelebbi DM-be, vagy Rossmannba, ahol párszáz forintért tudsz venni szuper sajátmárkás pakolásokat.
Én általában igyekszem hetente legalább egyszer valamilyen pakolást feltenni a hajamra, viszont én a házi megoldások híve vagyok, ami egy picit időigényesebb emiatt sokszor elmarad. Mivel szőkített a hajam, ezért nagyon könnyen kiszárad és törik, ezért van egy bevált hajpakolásom, ami időhiány esetén tökéletes. Ezt is a fodrászom ajánlotta, így szintén egy Schwarzkopf Professional termékről van szó. Ezt minden héten használom egyszer, hajmosás végén fent hagyom öt percig és kész. Ha több időm van akkor is csak kb. 10-20 percig hagyom rajta.
Ha Neked is van tuti hajápoló tipped oszd meg velünk kommentben! 🙂